jump to navigation

Utalentowani i bystrzy December 17, 2009

Posted by Ryszard Oślizło in konkursy.
Tags: , , , ,
trackback

CO, KIEDY, GDZIE, KTO?

Dwa szkolne konkursy, które odbyły się we wtorek, 8 grudnia 2009r., stanowiły część “Dni angielskich” w Zespole Szkół nr 2 im Wojciecha Korfantego, a przygotowane i zorganizowane zostały przez nauczycieli języka angielskiego – Ryszarda Oślizło i Katarzynę Śnieg – z pomocą niżej wymienionych uczniów:

Szansa na sukces: Patryk Szlędak, Klaudia Zalewska, Dominika Zając, Sylwia Sądowska i Weronika Urbańska.

Milionerzy: Martyna Kosmala i Małgorzata Cichecka.

Nie zapominajmy również o nieocenionej pomocy zespołu szkolnego radia, który tworzą: Adam Piernikarczyk i Dariusz Szymański. Dziękujemy za waszą pracę i poświęcony czas. Bez was nasze konkursy nie byłyby tak udane!

SZANSA NA SUKCES

Jako że pan Wojciech Mann nie mógł do nas przyjechać, zaangażowaliśmy w zamian Patryka Szlędaka, który śpiewająco poradził sobie z zadaniem konferansjera. Widać było, że to dla niego bułka z masłem!

Mieliśmy 7 uczestników, przy czym większość z nich występowała w duetach, a jedna zaśpiewała solo. Pierwsze uczestniczki, Magdalena Krupka i Klaudia Fryzowicz, wylosowały i zaśpiewały “Knowing Me, Knowing You”, a ich występ wyznaczył wysoki poziom dla pozostałych kandydatów do nagrody głównej. Na szczęście, jak się okazało, wszyscy śpiewali tak dobrze, że legendarna grupa ABBA miała przy wyborze zwycięzcy ciężki orzech do zgryzienia.

Po występie Magdaleny i Klaudii, scenę opanowały Justyna Myśliwiec i Sylwia Mazurkiewicz, które zdumiały publiczność nie tylko swoimi możliwościami wokalnymi, ale także układem tanecznym, którym z powodzeniem wzbogaciły swój występ.

Następnie, na scenę wkroczyła Małgorzata Cichecka, która sprawiła, że wszyscy zaniemówiliśmy, słysząc jej czysty, mocny i piękny głos, którym śpiewała “Gimme, Gimme, Gimme”. Bez wątpienia również sam zespół Abba musiał być oczarowany jej występem, ponieważ właśnie Małgosię ogłoszono zwyciężczynią konkursu.

Na koniec, uwagę publiczności pochłonęła śmiała i nowoczesna interpretacja ostatniego hitu zaprezentowanego podczas konkursu – “Money, Money, Money” – który Marlena Sojka i Krystian Nowak postanowili nie śpiewać, lecz rapować.

Po ich występie konkurs dobiegł końca, ale nie był to jeszcze koniec niespodzianek. Znienacka na scenie pojawiła się pewna znana gwiazda pop. Ku całkowitemu zaskoczeniu i zachwytowi publiczności, Lady GaGa wykonała jeden ze swoich największych przebojów, któremu towarzyszył odważny i karkołomny taniec, w ten sposób czyniąc nasz show jeszcze bardziej olśniewającym i ekscytującym.

Podsumowując, wszyscy uczestnicy wykazali się zdumiewającym i godnym pozazdroszczenia talentem, a publiczność świetnie się przy tym bawiła.

Więcej zdjęć TUTAJ!

MILIONERZY

Ledwo opadły emocje po “Szansie na sukces”, a już zaczęło się kolejne emocjonujące wydarzenie: długo oczekiwana szkolna edycja słynnego na całym świecie teleturnieju “Milionerzy”.

Mieliśmy 9 dwuosobowych zespołów, a każdy z nich gotów, by wykazać się swoją wiedzą. Program rozpoczęły nasze dwie urocze prowadzące, Martyna Kosmala i Małgorzata Cichecka, które powitały zgromadzonych na widowni i wyjaśniły kilka zasad szkolnej edycji teleturnieju.

Każdy zespół uczestników losował zestaw pytań – tematyczny (kraje anglojęzyczne, geografia, nauka, literatura i seriale telewizyjne) lub mieszany. Każdy zestaw składał się z 15 pytań, a uczestnicy mieli do dyspozycji 3 koła ratunkowe: 50:50, Pytanie do eksperta oraz Przetłumacz pytanie (z ostatniego z nich nie skorzystał żaden z uczestników). Na każde pytanie należało odpowiedzieć w ciągu pół minuty.

Ogółem uczestnicy udzielili odpowiedzi na prawie sto pytań, po czym wyłoniono zwycięzców, którymi zostały Patrycja Sikora i Małgorzata Reguła. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio: Tomasz Dębski/Aleksander Woźniak oraz Anna Nguyen Van/Daniel Szczepanik.

Więcej zdjęć TUTAJ!

GRATULACJE!

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom, prowadzącym, pomocnikom, zespołowi szkolnego radia oraz publiczności! Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni wspaniałymi książkami ofiarowanymi przez naszych sponsorów: wydawnictwa Studio Astropsychologii, Oxford University Press i Pearson Longman.

Laureaci “Szansy na Sukces” otrzymali książki z serii “readers” Oxford University Press i Pearson Longman, natomiast zwycięzcy “Milionerów” nagrodzeni zostali ciekawymi i inspirującymi książkami Zbigniewa Brześkiewicza, wydanymi przez Studio Astropsychologii:

  • Superpamięć
  • Superczytanie
  • Jak łatwo i skutecznie uczyć się języków obcych

Nie zapomnieliśmy również o naszych pomocnikach – każdy z nich wylosował sobie Nagrodziankę (Co to jest Nagrodzianka?). Życzymy miłej lektury, przyjemnego oglądania filmów i WIELU INSPIRACJI!

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy naszych konkursów dobrze się bawili,
a sukces obu programów
zostanie powtórzony
w przyszłym roku!

A teraz – czas na obiecaną NIESPODZIANKĘ! Niniejszym, z dumą przedstawiamy MILIONERÓW – program komputerowy napisany specjalnie dla użytkowników strony THINK ENGLISH! Nie trzeba go instalować, wystarczy pobrać i rozpakować katalog, uruchomić plik Millionaires.exe i rozpocząć zabawę!

Pobierz
MILIONERÓW
z FOR TEACHERS Box
(widget po prawej stronie)
lub bezpośrednio stąd:
KLIKNIJ I POBIERZ.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: