jump to navigation

Blask i styl lat 80. w Zespole Szkół nr 2 April 20, 2011

Posted by Ryszard Oślizło in Imprezy.
Tags: , , ,
trackback

6 kwietnia 2011 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego mieli okazję przenieść się w czasie i na 3 godziny powrócić do lat osiemdziesiątych. Nauczyciele języka angielskiego, Ryszard Oślizło i Katarzyna Śnieg, przygotowali dwie imprezy tematycznie związane z tym właśnie okresem. Jedną z nich był konkurs „Szansa na sukces”, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne, a drugą program wizualno-muzyczny zatytułowany „Powrót do lat osiemdziesiątych”.

KOLEJNA SZANSA NA SUKCES

Zeszłoroczny sukces konkursu „Szansa na sukces” z piosenkami Abby skłonił organizatorów do przygotowania jego kolejnej edycji. Konkurs poprowadziła Martyna Kosmala z klasy II a LO, a tegoroczni uczestnicy zaśpiewali niezapomniane przeboje z lat 80. takich wykonawców jak A-ha, George Michael, Cyndi Lauper, Roxette czy Sandra.

W jury zasiadały niekwestionowane gwiazdy: Michael Jackson, Madonna oraz duet Wham. Po krótkiej naradzie pierwszą nagrodę przyznano Małgorzacie Cicheckiej z klasy II a LO, która zaśpiewała piosenkę Madonny „La Isla Bonita”, a wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Brandys z klasy IV g T, który wykonał „Always On My Mind” z repertuaru Pet Shop Boys. Nagrody – płyty CD z przebojami z lat 80. – wręczyła zwycięzcom Pani Dyrektor Halina Hrynczyszyn.

Warto również nadmienić, że po znakomitym występie jednej z uczestniczek konkursu, Moniki Stuchlik z klasy I a T, duet Eliminacja – współorganizator „Szansy na sukces” – zaproponował jej współpracę przy nagraniu jednej ze swoich piosenek. Gratulujemy!


POSŁUCHAJ FRAGMENTU TEJ PIOSENKI!

W tym roku oprócz wrażeń muzyczno-wokalnych i emocji związanych z samym konkursem, na publiczność czekały także liczne niespodzianki. Jedną z nich był konkurs sprawdzający znajomość przebojów z lat osiemdziesiątych. Polegał on na wypisaniu jak największej liczby wykonawców pojawiających się w pięciominutowym montażu złożonym z 20 teledysków. Zwycięzcą został Adrian Malinowski z klasy II a LO.

Największą atrakcją programu był niewątpliwie występ fenomenu muzycznego lat osiemdziesiątych, czyli zespołu Modern Talking, w który brawurowo wcielili się Krystian Nowak i Adam Piernikarczyk. Kolorowe światła i dymy dopełniły efektu, zapewniając wszystkim znakomitą zabawę.

Na koniec, zarówno uczestnicy konkursu, jak i publiczność mieli możliwość zmierzenia się z jednym z największych przebojów lat 80., jakim był utwór „We Are The World”. Tekst piosenki został wyświetlony na dużym ekranie, dzięki czemu wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania. Warto dodać, że ten napisany przez Michaela Jacksona i Lionela Richie przebój został nagrany wspólnie przez wiele ówczesnych gwiazd muzyki na rzecz pomocy głodującym w Afryce.

POWRÓT DO LAT OSIEMDZIESIĄTYCH

Zanim zdążyły ostygnąć emocje związane z „Szansą na sukces”, na scenę wkroczyła Katarzyna Wowrowska z klasy I c LO, która zaprosiła publiczność do obejrzenia i wysłuchania programu wizualno-muzycznego pod tytułem „Powrót do lat 80.”. I tym razem, zgodnie z zapowiedzią prowadzącej, na publiczność czekały liczne atrakcje.

Na początek wyświetlono dziesięciominutowy film dokumentalny o Jastrzębiu Zdroju, z którego można było dowiedzieć się, jak wyglądało i jak rozwijało się nasze miasto w latach osiemdziesiątych. Ta krótka historia rodzinnego miasta została żywo przyjęta przez publiczność. Uczniowie z zaskoczeniem i rozbawieniem rozpoznawali w kolorowych migawkach znajome miejsca, często zupełnie niepodobne do widoków w dzisiejszym Jastrzębiu.

Drugim punktem programu był filmowy odpowiednik konkursu muzycznego, który odbył się podczas pierwszej z imprez. Tym razem zadaniem publiczności było wypisanie jak największej liczby tytułów filmów, zaprezentowanych w postaci krótkiego montażu. Zwyciężczynią została Martyna Kosmala z klasy II a LO, która prawidłowo rozpoznała aż 25 tytułów.

Kolejną atrakcją był pokaz mody z lat 80., przygotowany przez Monikę Łączniak z klasy I d LO, a zaprezentowany przez modelki z klas I d LO i III d LO. Pokaz odbył się przy dźwiękach przeboju „Wonderful Life”, bez którego trudno wyobrazić sobie jakikolwiek pokaz mody w latach osiemdziesiątych.

Ostatnią niespodzianką była zabawa karaoke, w której ochoczo wzięła udział cała publiczność, chórem śpiewając znane polskie przeboje, takie jak „Mniej niż zero” Lady Pank czy „Szklana pogoda” zespołu Lombard. Po tak energetycznych utworach, na zakończenie programu, widownia mogła wyciszyć się przy dźwiękach ballady „Dmuchawce, latawce, wiatr” w wykonaniu Urszuli.

TROCHĘ ZABAWY, TROCHĘ WSPOMNIEŃ

Sądząc po entuzjastycznych reakcjach publiczności, wszyscy przyjemnie spędzili czas, przenosząc się na chwilę do lat osiemdziesiątych. Niewątpliwie dla uczniów była to sposobność do znakomitej zabawy, zaś dla wielu nauczycieli również okazja do wspomnień.

KLIKNIJ TUTAJ i przeczytaj relację w szkolnym magazynie “Korfantak” (strona 12)

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: